  • 0603Y0500103MDT
0603Y0500103MDT
advertisement
Manufacturer No:
0603Y0500103MDT
HK JDW NO:
419-0603Y0500103MDT
Datasheet:
0603Y0500103MDT
Description:
FlexiCap™ 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603Y0500103MDT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10000pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm