  • 0603SFV150FM/32-2
0603SFV150FM/32-2
advertisement
Manufacturer No:
0603SFV150FM/32-2
HK JDW NO:
461-0603SFV150FM/32-2
Datasheet:
0603SFV150FM/32-2
Step5Bar-code shipping tag
0603SFV150FM/32-2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SFV
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W x 0.019 H 1.60mmx0.80mmx0.48mm
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    0.095
  • DC Cold Resistance
    0.143Ohm