  • 0603SFS400FM/32-2
0603SFS400FM/32-2
advertisement
Manufacturer No:
0603SFS400FM/32-2
HK JDW NO:
461-0603SFS400FM/32-2
Datasheet:
0603SFS400FM/32-2
Step5Bar-code shipping tag
0603SFS400FM/32-2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SFS
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W x 0.037 H 1.60mmx0.80mmx0.95mm
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    4A
  • Response Time
    Slow Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    2.3
  • DC Cold Resistance
    0.017Ohm