  • 0603SFF600FM/24-2
0603SFF600FM/24-2
advertisement
Manufacturer No:
0603SFF600FM/24-2
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0603SFF600FM/24-2
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
0603SFF600FM/24-2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0603SFF600FM/24-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SFF
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W x 0.037 H 1.60mmx0.80mmx0.95mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    6A
  • Approval Agency
    UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    1.125
  • DC Cold Resistance
    0.01Ohm