  • 0603R-82NG
0603R-82NG
advertisement
Manufacturer No:
0603R-82NG
HK JDW NO:
79-0603R-82NG
Step5Bar-code shipping tag
0603R-82NG
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    1.14mm
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    82 nH
  • Test Frequency
    150MHz
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.7GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    34
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    0603
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    540mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.082 µH
  • Height
    1.02mm
  • Height Seated (Max)
    1.016mm
  • Length
    1.8034mm
  • Width
    1.143mm