  • 0603R-47NK
0603R-47NK
advertisement
Manufacturer No:
0603R-47NK
HK JDW NO:
79-0603R-47NK
Step5Bar-code shipping tag
0603R-47NK
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Depth
    1.14mm
  • Current Rating
    600mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    47 nH
  • Test Frequency
    200MHz
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    2GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    38
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    38
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    280mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.047 µH
  • Height
    1.02mm
  • Height Seated (Max)
    1.016mm
  • Length
    1.8034mm
  • Width
    1.143mm