  • 0603J5001P00DCT
0603J5001P00DCT
advertisement
Manufacturer No:
0603J5001P00DCT
HK JDW NO:
419-0603J5001P00DCT
Datasheet:
0603J5001P00DCT
Description:
1pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J5001P00DCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm