  • 0603J5000152MXR
0603J5000152MXR
advertisement
Manufacturer No:
0603J5000152MXR
HK JDW NO:
419-0603J5000152MXR
Datasheet:
0603J5000152MXR
Description:
1500pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J5000152MXR
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%