  • 0603J2000150JAT
0603J2000150JAT
advertisement
Manufacturer No:
0603J2000150JAT
HK JDW NO:
419-0603J2000150JAT
Datasheet:
0603J2000150JAT
Description:
15pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J2000150JAT
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    15pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm