  • 0603J1002P70CCT
0603J1002P70CCT
advertisement
Manufacturer No:
0603J1002P70CCT
HK JDW NO:
419-0603J1002P70CCT
Datasheet:
0603J1002P70CCT
Description:
2.7pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J1002P70CCT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2.7pF
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm