  • 0603J1001P60CQT
0603J1001P60CQT
advertisement
Manufacturer No:
0603J1001P60CQT
HK JDW NO:
419-0603J1001P60CQT
Datasheet:
0603J1001P60CQT
Description:
1.6pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J1001P60CQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1.6pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm