  • 0603J0630561KCT
0603J0630561KCT
advertisement
Manufacturer No:
0603J0630561KCT
HK JDW NO:
419-0603J0630561KCT
Datasheet:
0603J0630561KCT
Description:
560pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J0630561KCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm