  • 0603J0630393JDT
0603J0630393JDT
advertisement
Manufacturer No:
0603J0630393JDT
HK JDW NO:
419-0603J0630393JDT
Datasheet:
0603J0630393JDT
Description:
0.039μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J0630393JDT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    0.039μF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm