  • 0603J0500470KCT
0603J0500470KCT
advertisement
Manufacturer No:
0603J0500470KCT
HK JDW NO:
419-0603J0500470KCT
Datasheet:
0603J0500470KCT
Description:
47pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J0500470KCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    47pF
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    C0G
  • Voltage
    50V
  • Length
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm