  • 0603J025P560BFR
0603J025P560BFR
advertisement
Manufacturer No:
0603J025P560BFR
HK JDW NO:
419-0603J025P560BFR
Datasheet:
0603J025P560BFR
Description:
0.56pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J025P560BFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.56pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm