  • 0603J0253P30CCR
0603J0253P30CCR
advertisement
Manufacturer No:
0603J0253P30CCR
HK JDW NO:
419-0603J0253P30CCR
Datasheet:
0603J0253P30CCR
Description:
3.3pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J0253P30CCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    3.3pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm