  • 0603J0160562KDR
0603J0160562KDR
advertisement
Manufacturer No:
0603J0160562KDR
HK JDW NO:
419-0603J0160562KDR
Datasheet:
0603J0160562KDR
Description:
5600pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J0160562KDR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    5600pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm