  • 0603HP-R33XJLU
0603HP-R33XJLU
advertisement
Manufacturer No:
0603HP-R33XJLU
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0603HP-R33XJLU
Step5Bar-code shipping tag
0603HP-R33XJLU
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    46
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.6Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.33 µH
  • Height
    940μm
  • Length
    1.75mm
  • Width
    1.09mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 15 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2012
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
    Rectangular
  • Current Rating
    180mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    330 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    180mA
  • Frequency - Self Resonant
    930MHz