  • 0603HP-82NXJLU
0603HP-82NXJLU
advertisement
Manufacturer No:
0603HP-82NXJLU
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0603HP-82NXJLU
Package:
0603
Datasheet:
0603HP-82NXJLU
Step5Bar-code shipping tag
0603HP-82NXJLU
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 9 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
    Rectangular
  • Current Rating
    510mA
  • Inductance
    82 nH
  • Test Frequency
    150MHz
  • Max DC Current
    510mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.8GHz
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    62
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    460mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.082 µH
  • Height
    940μm
  • Length
    1.75mm
  • Width
    1.09mm