  • 0603HP-23NXJLW
0603HP-23NXJLW
advertisement
Manufacturer No:
0603HP-23NXJLW
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0603HP-23NXJLW
Package:
0603
Step5Bar-code shipping tag
0603HP-23NXJLW
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    23 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    850mA
  • Frequency - Self Resonant
    3GHz
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    80
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    150mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.023 µH
  • Height
    940μm
  • Length
    1.75mm
  • Width
    1.09mm