  • 0603HP-211EJTS
0603HP-211EJTS
advertisement
Manufacturer No:
0603HP-211EJTS
HK JDW NO:
216-0603HP-211EJTS
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
0603HP-211EJTS
Step5Bar-code shipping tag
0603HP-211EJTS
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0603HP
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.045W 1.40mmx1.15mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    280mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    210nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    1.2GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    48 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    48
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.28A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm