  • 0603CT-5N6XJLW
0603CT-5N6XJLW
advertisement
Manufacturer No:
0603CT-5N6XJLW
HK JDW NO:
3194-0603CT-5N6XJLW
Package:
0603
Datasheet:
0603CT-5N6XJLW
Description:
Quantity:
In Stock : 7028
Step5Bar-code shipping tag
0603CT-5N6XJLW
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 21 hours ago)
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Inductance
    5.6 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    1.3A
  • Frequency - Self Resonant
    5.05GHz
  • Q Factor
    90
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    58mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0056 µH
  • Length
    1.63mm