  • 0603CS-R15XJLU
0603CS-R15XJLU
advertisement
Manufacturer No:
0603CS-R15XJLU
HK JDW NO:
3194-0603CS-R15XJLU
Package:
Datasheet:
0603CS-R15XJLU
Description:
Quantity:
In Stock : 629
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0603CS-R15XJLU
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    280mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    150 nH
  • Test Frequency
    150MHz
  • Max DC Current
    280mA
  • Frequency - Self Resonant
    990MHz
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    28
  • Q Factor
    25
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    920mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.15 µH
  • Height
    1.02mm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.12mm