  • 0603CS-4N7XGLU
0603CS-4N7XGLU
advertisement
Manufacturer No:
0603CS-4N7XGLU
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0603CS-4N7XGLU
Quantity:
In Stock : 426
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0603CS-4N7XGLU
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 hours ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2008
  • Tolerance
    2%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    700mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.8GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    57
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    116mOhm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    0.0047 µH
  • Height
    1.02mm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.12mm