  • 0603CS-27NXJLU
0603CS-27NXJLU
advertisement
Manufacturer No:
0603CS-27NXJLU
HK JDW NO:
3194-0603CS-27NXJLU
Step5Bar-code shipping tag
0603CS-27NXJLU
  • Height
    1.02mm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.12mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 hours ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    600mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    27 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.8GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    65
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    220mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.027 µH