  • 0603AS-2N2J-08
0603AS-2N2J-08
advertisement
Manufacturer No:
0603AS-2N2J-08
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-0603AS-2N2J-08
Step5Bar-code shipping tag
0603AS-2N2J-08
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    2.2 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    170mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.9GHz
  • Q Factor
    10
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    170mOhm
  • Height
    1mm
  • Length
    1.7mm
  • Width
    1.1mm