  • 06036D225KAT2A\4K
06036D225KAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
06036D225KAT2A\4K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-06036D225KAT2A\4K
Package:
0603
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 10% 0603
Quantity:
In Stock : 16436
Step5Bar-code shipping tag
06036D225KAT2A\4K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    810μm
  • Dielectric
    X5R
  • Voltage
    6.3V
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm