  • 06035U680GAT4A
06035U680GAT4A
advertisement
Manufacturer No:
06035U680GAT4A
HK JDW NO:
66-06035U680GAT4A
Package:
0603
Datasheet:
Description:
U 68pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
06035U680GAT4A
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    2%
  • Negative Tolerance
    2%
  • Height
    0.91mm
  • Length
    1.52mm
  • Width
    0.76mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    U
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    REFERENCE STANDARD: MIL-C-55681
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C