  • 06035J6R8CBSTR
06035J6R8CBSTR
advertisement
Manufacturer No:
06035J6R8CBSTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
5781-06035J6R8CBSTR
Package:
0603
Datasheet:
06035J6R8CBSTR
Description:
Cap Silicon 6.8pF 50V 0±30ppm/°C 0.25pF SMD 0603 125°C Automotive T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
06035J6R8CBSTR
  • Package / Case
    0603
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    0.25pF
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Flat
  • Voltage
    50VDC