  • 06035C681J4T2A
06035C681J4T2A
advertisement
Manufacturer No:
06035C681J4T2A
HK JDW NO:
66-06035C681J4T2A
Package:
0603
Datasheet:
06035C681J4T2A
Description:
680pF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
06035C681J4T2A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    0.86mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm