  • 06035C103K4T4H
06035C103K4T4H
advertisement
Manufacturer No:
06035C103K4T4H
HK JDW NO:
66-06035C103K4T4H
Description:
10nF 50V Ceramic Capacitor 10%
Quantity:
In Stock : 4862
Step5Bar-code shipping tag
06035C103K4T4H
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm