  • 06035C102K4Z4A
06035C102K4Z4A
advertisement
Manufacturer No:
06035C102K4Z4A
HK JDW NO:
66-06035C102K4Z4A
Package:
Datasheet:
06035C102K4Z4A
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 32012
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
06035C102K4Z4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    2.012816mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    810μm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    35μm
  • Length
    1.6mm