  • 06035A7R5BAT2A
06035A7R5BAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06035A7R5BAT2A
HK JDW NO:
66-06035A7R5BAT2A
Datasheet:
06035A7R5BAT2A
Description:
7.5pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 2491
Step5Bar-code shipping tag
06035A7R5BAT2A
    Select All
  • Thickness
    889μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    7.5pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    C0G
  • Length
    1.6mm
  • Width
    810μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm