  • 06035A4R0CAT4A
06035A4R0CAT4A
advertisement
Manufacturer No:
06035A4R0CAT4A
HK JDW NO:
66-06035A4R0CAT4A
Package:
Datasheet:
Description:
4pF Ceramic Capacitor
Quantity:
In Stock : 11720
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
06035A4R0CAT4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    2.012816mg
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    810μm
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1.6mm