  • 06033C392MAT2A
06033C392MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06033C392MAT2A
HK JDW NO:
66-06033C392MAT2A
Package:
0603
Datasheet:
Description:
3.9nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
06033C392MAT2A
    12 Weeks
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    0.86mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm