  • 06033C273K4T2A
06033C273K4T2A
advertisement
Manufacturer No:
06033C273K4T2A
HK JDW NO:
66-06033C273K4T2A
Package:
Datasheet:
06033C273K4T2A
Description:
27nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
06033C273K4T2A
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    2.012816mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    1.6mm