  • 06032U0R4BAT2A
06032U0R4BAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06032U0R4BAT2A
HK JDW NO:
66-06032U0R4BAT2A
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
06032U0R4BAT2A
Description:
U 0.4pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 3849
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
06032U0R4BAT2A
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    U
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    Ultra Low ESR
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Capacitance
    0.4pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm