  • 06031U910JAT2A
06031U910JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06031U910JAT2A
HK JDW NO:
66-06031U910JAT2A
Datasheet:
06031U910JAT2A
Description:
U 91pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C 2 Terminations Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
06031U910JAT2A
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    91pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Height
    0.91mm
  • Width
    0.76mm
  • Thickness (Max)
    0.036 0.91mm