  • 06031U680GAT2A
06031U680GAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06031U680GAT2A
HK JDW NO:
66-06031U680GAT2A
Description:
U 68pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C 2 Terminations Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 2270
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
06031U680GAT2A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Composition
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Height
    0.91mm
  • Length
    1.52mm
  • Width
    0.76mm
  • Thickness (Max)
    0.036 0.91mm