  • 06031U3R0BAT2A
06031U3R0BAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06031U3R0BAT2A
HK JDW NO:
66-06031U3R0BAT2A
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
U 3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 8478
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
06031U3R0BAT2A
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    U
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    Ultra Low ESR
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Capacitance
    3pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    760μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.036 0.91mm