  • 06031C221K4Z2A
06031C221K4Z2A
advertisement
Manufacturer No:
06031C221K4Z2A
HK JDW NO:
66-06031C221K4Z2A
Datasheet:
06031C221K4Z2A
Description:
FLEXITERM® 220pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 9600
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
06031C221K4Z2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Series
    FLEXITERM®
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm