  • 06031A8R0DAT2A
06031A8R0DAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06031A8R0DAT2A
HK JDW NO:
66-06031A8R0DAT2A
Datasheet:
06031A8R0DAT2A
Description:
8pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
06031A8R0DAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    8pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    810μm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm