  • 06031A240JAT4A
06031A240JAT4A
advertisement
Manufacturer No:
06031A240JAT4A
HK JDW NO:
66-06031A240JAT4A
Datasheet:
06031A240JAT4A
Description:
24pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
06031A240JAT4A
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    24pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    810μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm