  • 06015VA-24N-AL-00
06015VA-24N-AL-00
advertisement
Manufacturer No:
06015VA-24N-AL-00
HK JDW NO:
567-06015VA-24N-AL-00
Package:
Datasheet:
06015VA-24N-AL-00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
06015VA-24N-AL-00
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    0.121lb 54.88g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2013
  • Series
    06015VA
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.060A
  • Max Power Dissipation
    1.44W
  • Current Rating
    60mA
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 60°C
  • RPM
    5100 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    17.6 CFM (0.493m3/min)
  • Noise
    33.5 dB
  • Voltage Range
    10V~27.6VDC
  • Static Pressure
    0.230 in H2O (57.3 Pa)