  • 0518CDMCCDS-5R6MC
0518CDMCCDS-5R6MC
advertisement
Manufacturer No:
0518CDMCCDS-5R6MC
HK JDW NO:
738-0518CDMCCDS-5R6MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
0518CDMCCDS-5R6MC
Description:
Quantity:
In Stock : 15643
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0518CDMCCDS-5R6MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0518CDMCC/DS
  • Size / Dimension
    0.213Lx0.205W 5.40mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.8A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    5.6μH
  • DC Resistance (DCR)
    95mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    4.1A
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm