  • 0505J2500111FQT
0505J2500111FQT
advertisement
Manufacturer No:
0505J2500111FQT
HK JDW NO:
419-0505J2500111FQT
Datasheet:
0505J2500111FQT
Description:
110pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0505J2500111FQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    110pF
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm