  • 0505J1507P50DQT
0505J1507P50DQT
advertisement
Manufacturer No:
0505J1507P50DQT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-0505J1507P50DQT
Package:
0505 (1313 Metric)
Datasheet:
0505J1507P50DQT
Description:
7.5pF 150V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0505J1507P50DQT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0505 (1313 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    7.5pF
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm