  • 0505J0500331KQT
0505J0500331KQT
advertisement
Manufacturer No:
0505J0500331KQT
HK JDW NO:
419-0505J0500331KQT
Datasheet:
0505J0500331KQT
Description:
330pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0505J0500331KQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1414
  • Case Code (Imperial)
    0505
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.27mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    1.4mm
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm