  • 0504N330J500P
0504N330J500P
advertisement
Manufacturer No:
0504N330J500P
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-0504N330J500P
Package:
0504 (1210 Metric)
Datasheet:
0504N330J500P
Description:
33pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.050Lx0.040W 1.27mmx1.02mm -55°C~125°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0504 (1210 Metric)
Quantity:
In Stock : 1814
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
0504N330J500P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Package / Case
    0504 (1210 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.050Lx0.040W 1.27mmx1.02mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    33pF
  • Thickness (Max)
    0.044 1.12mm