  • 05015SS-12R-WA-00
05015SS-12R-WA-00
advertisement
Manufacturer No:
05015SS-12R-WA-00
HK JDW NO:
567-05015SS-12R-WA-00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
05015SS-12R-WA-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    05015SS
  • Size / Dimension
    Square - 50mm Lx50mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    1.68W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.140A
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    6550 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    14.8 CFM (0.414m3/min)
  • Noise
    35.5 dB
  • Voltage Range
    6V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.200 in H2O (49.8 Pa)